Huragan Michorzewo - strona oficjalna

Strona klubowa
  • Z Otuszem gramy w sobotę 13 kwietnia, godzina 16.
  •        

Logowanie

Zegar

Aktualności


Kibicowskie życie.

  • autor: Admin jako kibic, 2010-09-15 20:55

KIBICOWSKIE ŻYCIE

Szale, derby, młodziki i wiele innych

Czytaj felieton--->

Felieton wyjaśnia wszystkie wątpliwości, proszę o dokładne przeczytanie, ponieważ bez sensowne jest zadawanie po 100 razy tych samych pytań. Wyjaśnię również wszystkie głosy, pogłoski, plotki. Mimo iż do czytania jest sporo, myślę że warto. Tekst dotyczy spraw teraźniejszych, nie odnosi się do przeszłości. Lektura jest głównie do wszystkich sympatyków zaangażowanych w życie klubu Huragan Michorzewo.

Wstęp

Zdaję sobie sprawę iż mentalność kibicowska w Michorzewie leży i woła o pomstę do nieba. Jestem też realistą i wiem nie ma co marzyć aby wszystko nagle się odmieniło, by stał się jakiś cud. Na mecze naszego klubu przychodzi średnio 50-60 osób, biorąc pod uwagę iż mieszka w naszej wiosce 1000 osób to marny wynik. Dużą większością z nielicznych obecnych stanowią seniorzy, w wieku ponad 55 lat. Z punktu widzenia każdego kibica nie mogę się nawet czepiać, faktycznie nie ma za wiele potencjalnemu sympatykowi do zaoferowania. Znajdujemy się w prawie najniższej klasie rozgrywkowej ( 7 liga), z małym budżetem oraz możliwościami. Spotkania rozgrywamy bardziej dla przyjemności niż dla jakichkolwiek korzyści. Nie zmienia to jednak faktu iż futbol w Michorzewie to na dzień dzisiejszy jedyna atrakcja dla mieszkańca. Mimo wszystko, choć powiadają że porywam się z motyką na słońce pragnę trochę tu namieszać. Oczywiście w pozytywnym świetle. Praktycznie wszyscy nie mają styczności z kibolskim życiem. Chcę aby dać Wam szansę tego zasmakować. A jeśli nie wyjdzie? No cóż i tak może być, wspomnienia zostaną do końca życia.

Szale

Jest wobec nich najwięcej zamieszania dlatego chcę aby wszystko było przejrzyste. Pojawiają się głosy, a bardziej plotki że tych szali wcale nie będzie a z kasą Bóg wie co się stało... Otóż ludzie rozpowiadający takie brednie nie mogą mieć dobrze poukładane w głowach. Na samym początku gdy braliśmy się za zrobienie szalików naszej drużyny mówiłem że potrwać to może nawet miesiąc. Ostatecznie i tak okazało się że znacznie mniej, jednak z powodu dużych ilości zamówień firma u której zamawiałem miała opóźnienie. Nie jest to ani moja wina, ani ich. Należy zrozumieć że zaczął się sezon, dużo fan clubów zamawia nowe gadżety. Mogę na dzień dzisiejszy Was tylko uspokoić, szaliki są już gotowe. Szwalnia w weekendy nie pracuje dlatego zostaną wysłane dopiero w poniedziałek. Tak więc do odbioru powinny być w okolicach czwartku. Krótkie info zawarłem już w programie meczowym lecz jeszcze raz powtórzę. Informuję o tym o wiele wcześniej aby nie było potem sytuacji że ktoś nie ma kasy na drugą ratę. Nie będziemy przyjmować wykrętów i chodzić oraz pytać. Sprawa jest prosta. Jeśli nie masz kasy, dajemy ci jakiś czas na dostarczenie kasy i odbiór szala. Jeśli rezygnujesz szal idzie na sprzedaż. Wszystko będzie na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, zgłosiło się parę osób które chciały jeszcze zamówić, już się jednak nie dało. W obu również w/w przypadkach zaliczka nie zostanie wrócona. Wszystkie warunki były wcześniej opisane dlatego nie ma wykrętów.

Młodziki

W temacie drużyny młodszych najlepiej obeznany jest p. Błażej Szober więc odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania tylko on na. Ja w swojej własnej osobie mogę odpowiedź tylko na część. Zafascynowane szkolne maluchy snują domysły że drużyna gra mecze ligowe, ba że nawet ma pierwsze miejsce w lidze. Dementując te plotki pragnę ogłosić że drużyna młodzików Huraganu Michorzewo nie została zapisana do ligi z kilku ważnych powodów. Pierwszym i zarazem najważniejszym są fundusze, koszt prowadzenia takiej drużyny to około 2500 zł na sezon, biorąc jeszcze pod uwagę że trener będzie pracował za free, z dobrej woli. Na pewno więc zadajecie sobie pytanie co pochłania tyle pieniędzy. Odpowiedź jest brutalna, sędziowie, przygotowanie boiska i dojazdy. Niby nic, a jednak. Budżet klubu na dzień dzisiejszy nie jest wstanie znieść takiego obciążenia. Może wkrótce. Drugim równie ważnym powodem jest fakt iż zespół zorganizował się późno, za późno. Terminarze były już gotowe i nie było możliwości dopisania nikogo. I również trzeci powód, była to w wakacje jedna wielka niewiadoma ilu będzie chętnych, ilu słomiany zapał wykruszy i zarazem ilu zostanie. Tak więc przynajmniej przez ten sezon młodziki będą ostro trenowały oraz grały mecze, ale kontrolne. Sparingowe. Wszystkich chętnych w wieku poniżej 13 lat zapraszam na trening, przyjść może każdy, jeśli jesteś regularnie na treningach na pewno zagrasz w meczu.

Przygotowanie derbów

Żadną tajemnicą jest że około 5 zł z każdego szala to zysk. Co prawda do wielkich derbów gminy pozostało ponad miesiąc jednak będzie to dla nas okres wytężonej pracy. Nie mam na myśli tutaj przygotowania fizycznego bo nie to jest tematem tego felietonu. Pierwsze spotkanie, derbowe po 10 latach przerwy rozgrywamy na własnym boisku,  dlatego dobrze by było przyzwoicie się pokazać pod kątem kibicowskim, i nie mam tu na myśli napinek w internecie. Wiadomą rzeczą jest że wszystkiego nie jesteśmy wstanie zrobić na ostatnią chwilę, dlatego już niedługo zaczniemy plakatowanie gminy. Stworzymy plakaty informujące o derbach, i zaczniemy wielkie plakatowanie. Tak aby każdy o nich wiedział, żeby każdy miał je ciągle przed oczami. Żeby w końcu ci którzy przepierdzą ten dzień przed tv pomyśleli że to tylko i wyłącznie ich wina. Stworzymy również zapowiedź w internecie, na chyba najbardziej znanym portalu filmowym, youtube. Zrobimy specjalną zakładkę na stronie internetowej z bierzącymi informacjami i poczynaniach prac. Postaramy się o ogłoszenie w lokalnych mediach. Zrobimy również program meczowy, jednak jego ilość będzie znacznie większa. Zysk z szalików przeznaczymy na oprawę, jaką? zobaczycie sami. Wstydu Wam nie przyniesiemy. Wszystkie zaangażowane osoby już wiedzą. Nie mniej jednak to wszystko wymaga sporo nakładu pracy oraz oczywiście finansów. Nasz zysk z akcji letniej to około połowa potrzeb, dlatego bardzo przydały by nam się jakiekolwiek fundusze. Na dzień dzisiejszy już wiemy że zachęcać będziemy do oglądania spotkania w zwartej grupie za bramką. Na meczu będzie sporo gapiów oraz kibiców rakiety więc bądźmy w tym dniu wszyscy razem.... emerycie, dzieciaki... wszyscy. Gdzie? Najprawdopodobniej za bramką przy boisku bocznym choć jeszcze o tym poinformujemy.

 

Program meczowy

Wbrew temu co proponują najstarsi nasi sympatycy, program meczowy będzie darmowy. Biorąc pod uwagę nastawienie osób: lepiej kupić piwo niż dać na szczytny cel. Dowód? Proszę bardzo... rozdając program meczowy niektóre osoby zapytały: Darmo? Bo jak nie to nie chce... Dla tych osób nigdy więcej program nie trafi. Jeśli już to robię to nie po to by zostało mi pełno niepotrzebnej makulatury, ale po to by nikt więcej nie powiedział: Ja nie wiedziałem. Niektórzy buntują się dlaczego dla nich nie starcza programu meczowego.... powiem szczerze. Zawsze robię około 40 sztuk, więcej tylko na specjalne okazje ( najbliższa derby). Rozdaję tylko tym co wiem że nie wyrzucą w krzaki, nie podrą, czy nie położą pod tyłek aby było ciepło. Zostaje zawsze koło 15 sztuk dla pozostałych, znów wyznaję zasadę kto pierwszy ten lepszy. Oto cała filozofia. Co do tego ile programów będzie na derby... to zależy od zainteresowania, myślę że ponad sto.

Inne gadżety

Szaliki Huraganu Michorzewo to pierwszy gadżet. Dlatego wszyscy którzy nie chcieli zamówić niech teraz biją się w pierś bo drugiej takiej okazji najprawdopodobniej nie będzie.  A co potem? Pojawiały się różne propozycje... bluzy, dresy a nawet kurtki. Kiedy mówiłem o vlepkach spotykałem się ze śmiechem.... nie rozumiem dlaczego. Jestem bardzo ciekawy ilu tych śmieszków było by chętnych zamówić bluzę za 100 zł, bo taka jest minimalna cena, dres za 250 zł, czy kurtkę za 120 zł. Zebrało by się 3 może 4 , czyli nici z zamawiania. A vlepki to super pomysł na promocję Michorzewa, w dodatku bardzo zyskowny. Dlatego zanim się kogoś ośmieszy , należy zastanowić się dwa razy.

Mini stowarzyszenie

W najbliższych dniach, jest to kwestia maksymalnie dwóch tygodni myślimy nad założeniem nieformalnego stowarzyszenia. Wiadomo że aby coś zrobić potrzebne są pieniądze... których na dzień dzisiejszy brak. Pomysłem więc jest założeniem stowarzyszenie : Sympatyków wspierających michorzewski futbol. Z ustaloną składką miesięczną. Oczywiście nie mówię tutaj o dużych sumach, 3 zł na mieś to niewiele. Odmówić sobie paczkę papierosów i kwartał zapłacony mamy z góry. Szczególnie myślę tutaj o derbach, które odbywać się będą co pół roku. A żeby jakoś na nich wypaść to trzeba mieć kasę. Koło w takim razie się zamyka. Mam nadzieję że chętni się znajdą, i w końcu coś ruszy. 

Jakie inne akcje oprócz szalików i derbów?

To wszystko zależy od możliwości finansowych. Na pewno z początkiem listopada mocno wspierać będziemy w kampanii naszego kandydata na wójta. Chcemy aby w końcu coś się zmieniło, aby ktoś kto zna realia dzisiejszej piłki wziął się za to. Mamy dosyć tłumaczeń : mały budżet. Nie dziwmy się potem że spośród 38 milionów ludzi nie znajdzie się 11 którzy potrafią zagrać w reprezentacji. W grudniu na pewno jakaś akcja świąteczna, i oczywiście sylwester, zakup xxxx ( i tu tajemnica) na wiosenne derby w Głuponiach. Od stycznia zatem zbieranie chętnych.

Wyjazd kibiców na mecze 

Jako że wielu jest takich którzy z chęcią by sobie pokrzyczeli, nie  mają tylko na tyle odwagi by wyłonić się samemu z tłumu mówię tu i teraz że wszystko jest możliwe. Zobaczymy jak to wyjdzie na derbach, jak się zaprezentujemy, czy będzie można robić dalej czy lepiej dać sobie spokój. Zobaczymy ilu będzie chętnych na następny gadżet, zobaczymy ilu się zapisze się do stowarzyszenia. Załatwienie autokaru czy kilku busów to nie problem. Więc będziemy nad tym wszystkim myśleć. Nie chodzi o I ligę w Michorzewie, tylko dobrą zabawę z kumplami.

Jak się zaangażować

Roboty nie brakuje, znacie mnie bardzo dobrze, na pewno dla każdego coś znajdę z wielką chęcią że ktoś stara się odciążyć. Zaczynając od pracy na stronie internetowej, robienie zdjęć z meczów, poprzez prace związane z przygotowaniem boiska, skończywszy na budującym się teraz mini co prawda ale ruchu kibicowskim. Jeśli natomiast chcielibyście pomóc,ale nie pozwalają Wam na to obowiązki, wpłaćcie symboliczną 5 na konto, dołączcie do Zasłużonych, lub wpiszcie się do powstającego mini stowarzyszenia. Chcieć to móc, odwieczna prawda znalazła zastosowanie również u nas.

Skandaliczne zachowanie na meczach

Nie przeżyliśmy dużo, dla wielu jesteśmy gówniarzami. Ale chcemy aby przynajmniej na meczach panowała kultura. Skandalem według samego mnie jest, aby Michorzewianie wyzywali swoich graczy. Z zespołem bowiem jest się na dobre i na złe. Zero więc tolerancji dla takich osób. Nie dość że zostaną ignorowani na meczach, to na dodatek nie będą mogli uczestniczyć w żadnej innej akcji... ban. W zamawianiu szalików zrobiłem jeden wyjątek, choć mam na tego Pana oko. Nie powiem o kogo chodzi lecz my, młode szczuny zmiany chcemy zapoczątkować już w zarodku na lepsze.

Podsumowanie

Wszystkie nasze pomysły zweryfikuje rzeczywistość. Zobaczymy czy możemy robić coś większego, czy pozostajemy na tym co mamy czyli niczym. Fajnie było by aby pierwszą myślą związaną z Huraganem byli by kibice, póki co bardzo daleko nam do tego. I mimo że przez wielu skazywani jesteśmy na porażkę próbujemy stworzyć coś nowego. Nie mamy nic do stracenia, zyskać możemy dużo więcej. Co do śmieszków, ignorujemy ich. Najpierw dajmy coś od siebie potem wymagajmy...

Felieton napisany na podstawie opinii młodych sympatyków Huraganu oraz mojej prywatnej opinii jako kibica piłki nożnej


  • Komentarzy [4]
  • czytano: [1081]
 

autor: ~Prezes 2010-09-17 21:10:28

avatar Brawo!!!


autor: ~TSG 2010-09-18 14:10:29

avatar Dobry pomysł ziomek :)pozdro od TSG :)


autor: ~obserwator 2010-09-20 16:50:11

avatar Rakieta 7pkt a Huragan?3!gracie beznadziejnie i zapewne będzie spadek!


autor: ~:P 2010-10-04 18:57:41

avatar mielisćie już debiut ? doping itp ?


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Reklama

Tabela ligowa

B-klasa » Poznań III